Бібліотека в Іспанії чотири роки приховувала крадіжку трактату Галілея

Бібліотека в Іспанії чотири роки приховувала крадіжку трактату Галілея

Співробітники Національної бібліотеки Іспанії з 2014 року приховували від наукової громадськості і поліції інформацію про зникнення астрономічного трактату Галілео Галілея «Зоряний вісник» (Sidereus Nuncius) 1610 року. Про це повідомляє газета El Pais.

 

Про те, що оригінал наукової праці замінений копією, стало відомо в травні 2014 року. Реставратори виявили, що документ виглядає занадто новим. Однак до 2018 року трактат значився в каталогах як справжній і навіть виставлявся.

У 2018 році директорка бібліотеки Ана Сантос отримала лист від британського вченого Ніка Уілдінга з повідомленням про те, що Sidereus nuncius – це копія. Після цього поліція почала розслідування. Місцева преса дізналася відповідну інформацію лише зараз.

 

Головним підозрюваним у викрадені трактату є громадянин Уругваю, який цікавився документом в 2004 році.

 

Sidereus Nuncius – невеликий трактат, в якому Галілей описав свої спостереження за місяцем і зірками з допомогою телескопу. Зокрема, в документі є понад 70 малюнків і схем місяця, а також деяких сузір’їв, включно з Оріоном і сузір’ям Тельця.

 

Зауважимо, документ викрадали з бібліотеки ще у 1987 році, але через два роки поліція змогла віднайти його. У 2010 році підроблена копія трактату була продана на аукціоні в США за 662 тис. доларів, однак незабаром афера розкрилася.

 

Як повідомлялося, у селі на північному заході Румунії знайшли схованку з викраденими у Великій Британії рукописами Галілея та Ньютона.

 

Крім того, в одній з бібліотек на Корсиці віднайшли рідкісне перше видання новаторської книги Ісаака Ньютона про три закони руху, на якій зведений фундамент сучасної фізики.

Оригінал статті на Suspilne: Бібліотека в Іспанії чотири роки приховувала крадіжку трактату Галілея

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
 
До короткого списку імен увійшли

ТНМК записали трек на вірш Кіплінга у перекладі Стуса, щоб зібрати на дрон

Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
 
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С

Конкурс Best Book Design from all over the World оголосив переможців

Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
 
Головний

У боях під Бахмутом загинув культуролог і перекладач Євген Гулевич

У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"