Бібліотекарі просять закуповувати лише програмне забезпечення, яке підтримує міжнародні стандарти

Бібліотекарі просять закуповувати лише програмне забезпечення, яке підтримує міжнародні стандарти

Бібліотекарі просять закуповувати лише програмне забезпечення, яке підтримує міжнародні стандарти. Про це йдеться у публічній заяві асоціації про впровадження та застосування інформаційних систем у бібліотеках.

 

Асоціація почала збір підписів та звертається до бібліотекарів, органів центральної влади й місцевого самоврядування.

 

На переконання УБА, з комп’ютеризацію та інтернетизацією бібліотек в Україні великі проблеми.

 

«У впровадженні інформаційних систем ми відстаємо від зарубіжних бібліотек на 20 років. Більшість українських бібліотек або не автоматизували свої процеси, або використовують застарілі версії бібліотечних систем російського виробництва, або працюють з українськими розробками програмного забезпечення, які не підтримують сучасних міжнародних стандартів», – йдеться в заяві.

 

Відтак асоціація закликає органи центральної влади та місцевого самоврядування зробити усе можливе, щоб усі бібліотеки в Україні (від національної до сільської) були сучасними, мали достатню кількість комп’ютерної техніки, доступ до швидкісного інтернету, відповідне програмне забезпечення та кваліфікованих фахівців.

 

«Ситуація із впровадженням програмного забезпечення, з інформаційними технологіями у бібліотеках, що описана у заяві, назрівала давно. Наразі документ розіслали членам Української бібліотечної асоціації, оскільки заява зроблена вчора. Вона буде відкритою безстроково, але через кілька днів, коли зберемо певну кількість підписів, надішлемо її у Міністерство культури та інформаційної політики, Міністерство цифрової трансформації, обласні адміністрації», – розповіла в ексклюзивному коментарі «Читомо» президентка Української бібліотечної асоціації Оксана Бруй.

 

Нагадаємо: в червні 2020 року було анонсовано, що Міністерство цифрової трансформації за сприяння Української бібліотечної асоціації передасть бібліотекам п’ять тисяч комп’ютерів у межах проєкту «Дія.Цифрова освіта».

 

Також у 2020 році Українська бібліотечна асоціація реалізувала міжнародний проєкт «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги». На конкурсній основі були відібрані 32 бібліотекарі з України та Білорусі, які пройшли навчання за участю данських та українських тренерів. За результатами навчання кожен бібліотекар-учасник розробив та впровадив у своїй бібліотеці нову інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій.

 

Автор: Юрко Семашко

Оригінал статті на Suspilne: Бібліотекарі просять закуповувати лише програмне забезпечення, яке підтримує міжнародні стандарти

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Знижка на Чванька!

Вітаю, букнетівці.

А ви знаєте хто такий чванько?

Один чудовий автор, який має неординарне почуття гумору,  сказав, що назва моєї книги Чванько в баюрі тягне на афоризм. Дякую йому, він шалено потішив моє марнославство)))

Голосуємо за обкладенку)))

Вітаю, дорогі мої читачі! Хочу запитати вашої думки? Яка з обложок краще підходить до твору “Мій дракон”?

1

2

Буду рада почитати ваші коментарі)

Видавець Олег Зень презентує першу книгу на Букнет

Зустрічайте: «TERTIUM DATUR. ЦЕНЗУРОВАНА РЕАЛЬНА ІСТОРІЯ» – сучасна українська химерно-комедійна історія.

АНОТАЦІЯ 
«Це комедія, в якій реальність тісно переплітається з містикою, жартівлива, але водночас драматична.

Купа приємностей!

Вітаю, дорогі читачі!

Сьогодні я до вас з купою гарних новин)) 

Завтра 5 березня на книгу Повір у диво діятиме приємна знижка. Хто чекав повного тексту, ласкаво прошу скористатися можливістю придбати за зниженою

Завершення книги та знижки :)

Привіт! Роман «Я (не) твоя іграшка!» підходить до завершення заключна глава та епілог вже у п’ятницю. А це означає, що ціна на книгу зросте, тому поспішіть і придбайте книгу за нижчого ціною.

Оскільки скоро найбажаніший

Перейти до блогу

Нові автори

Анатолій Хільченко

Анатолій Хільченко. Народився на Полтавщині 1979 року. Навчався у Київській духовній семінарії та академії. Працював у релігійних та навколоцерковних громадських організаціях. Священник Української Православної Церкви. сторінка в Букнет: https://booknet.com/uk/anatoli-xlchenko-u5561052 Сторінка у мережі ФБ: https://www.facebook.com/presviter.anatoly/ Ютуб-канал: https://www.youtube.com/channel/UCaAjutYWJOdPdHaNCJU28ng

Tadeй Кількість робіт: 8 Ruslan Barkalov Кількість робіт: 7 AnRе Кількість робіт: 5 Володимир Віхляєв

Віхляєв Володимир Вікторович народився 23 червня 1986 року в смт. Приазовське Приазовського району Запорізької області. Проживає в місті Запоріжжя. Член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Національної асоціації адвокатів України, Спілки адвокатів України, Науково-експертної ради Асоціації адвокатів України. Академік Міжнародної літературно-мистецької академії України Магістр права та менеджменту […]

Перейти до "Нові автори"