Бібліотекарі просять закуповувати лише програмне забезпечення, яке підтримує міжнародні стандарти

Бібліотекарі просять закуповувати лише програмне забезпечення, яке підтримує міжнародні стандарти

Бібліотекарі просять закуповувати лише програмне забезпечення, яке підтримує міжнародні стандарти. Про це йдеться у публічній заяві асоціації про впровадження та застосування інформаційних систем у бібліотеках.

 

Асоціація почала збір підписів та звертається до бібліотекарів, органів центральної влади й місцевого самоврядування.

 

На переконання УБА, з комп’ютеризацію та інтернетизацією бібліотек в Україні великі проблеми.

 

«У впровадженні інформаційних систем ми відстаємо від зарубіжних бібліотек на 20 років. Більшість українських бібліотек або не автоматизували свої процеси, або використовують застарілі версії бібліотечних систем російського виробництва, або працюють з українськими розробками програмного забезпечення, які не підтримують сучасних міжнародних стандартів», – йдеться в заяві.

 

Відтак асоціація закликає органи центральної влади та місцевого самоврядування зробити усе можливе, щоб усі бібліотеки в Україні (від національної до сільської) були сучасними, мали достатню кількість комп’ютерної техніки, доступ до швидкісного інтернету, відповідне програмне забезпечення та кваліфікованих фахівців.

 

«Ситуація із впровадженням програмного забезпечення, з інформаційними технологіями у бібліотеках, що описана у заяві, назрівала давно. Наразі документ розіслали членам Української бібліотечної асоціації, оскільки заява зроблена вчора. Вона буде відкритою безстроково, але через кілька днів, коли зберемо певну кількість підписів, надішлемо її у Міністерство культури та інформаційної політики, Міністерство цифрової трансформації, обласні адміністрації», – розповіла в ексклюзивному коментарі «Читомо» президентка Української бібліотечної асоціації Оксана Бруй.

 

Нагадаємо: в червні 2020 року було анонсовано, що Міністерство цифрової трансформації за сприяння Української бібліотечної асоціації передасть бібліотекам п’ять тисяч комп’ютерів у межах проєкту «Дія.Цифрова освіта».

 

Також у 2020 році Українська бібліотечна асоціація реалізувала міжнародний проєкт «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги». На конкурсній основі були відібрані 32 бібліотекарі з України та Білорусі, які пройшли навчання за участю данських та українських тренерів. За результатами навчання кожен бібліотекар-учасник розробив та впровадив у своїй бібліотеці нову інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій.

 

Автор: Юрко Семашко

Оригінал статті на Suspilne: Бібліотекарі просять закуповувати лише програмне забезпечення, яке підтримує міжнародні стандарти

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Зустрічайте драконячу новиночку!

Нова історія з шаленими драконами, вродливими дівчатами, пригодами та небезпеками!

 “За дракона не піду!”

 Приємного читання моїм вірним читачам і новим друзям!

За сторінками…Випуск 1. Мені соромно

Привіт, поціновувачі слова!

Починаю вести більш активну “блогерську” діяльність 🙂 Можливо, комусь буде цікаво дізнатись “потаємне життя” своїх улюблених письменників та колег по цеху (а то все “знижки і промокоди”

Відбудеться презентація нового видання Вадима Пепи

Письменник Вадим Пепа, лауреат Літературно-мистецьких премій імені І. С. Нечуя-Левицького та імені Олеся Гончара запрошує всіх охочих на презентацію свого нового видання «Володар Грому».

Обговорення

Книжку Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» видали англійською мовою

Вийшов англійський переклад книжки «Світлий шлях: історія одного концтабору» українського журналіста і публіциста Станіслава Асєєва. Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
Англ

Книга колеги “Паспортист” Захар Цибченко

Привіт, мої любі читачі та колеги! 

Сьогодні я до вас з рекомендацією. Дуже хочу звернути вашу увагу на молодого, але надзвичайно талановитого автора, книга якого чергову ніч поспіль не дає спокійно спати. Натрапила на

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"