Булгаков — за бажанням. Міносвіти прибрало зі шкільної програми російських і…

Булгаков — за бажанням. Міносвіти прибрало зі шкільної програми російських і…

Міністерство освіти та науки оновило шкільну програму у відповідь на виклики, що виникли після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Як повідомляє пресслужба Міносвіти, із програми предметів Література та Зарубіжна література вилучили твори російських та білоруських авторів, замінивши їх зарубіжними письменниками відповідно до літературного процесу та віку учнів.

У відомстві уточнили, що в програмі зарубіжної літератури залишаться твори авторів, які писали російською мовою, але життя і творчість яких були тісно пов’язані з Україною — Миколи Гоголя, Володимира Короленка (на вибір вчителя) та Собаче серце Михайла Булгакова (на вибір учнів та вчителя). На позакласне читання для вибору вчителя залишили 12 стільців Ільфа та Петрова і Бабин Яр Анатолія Кузнєцова, а також твори кримськотатарського письменника Таїра Халілова.

Зі списку рекомендованих для вивчення прибрали програми Література (російська та зарубіжна), Російська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою для 5-9 класів, програми з російської мови та літератури для 10-11 класів.

Також Міносвіти внесло зміни до програм з історії України, Всесвітньої історії, захисту України, Основ здоров’я і географії.

Раніше члени експертної комісії із зарубіжної літератури закликали Міністерство освіти і науки виключити всю російську літературу зі шкільної програми.

nv.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Булгаков — за бажанням. Міносвіти прибрало зі шкільної програми російських і…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"