Булгаков — за бажанням. Міносвіти прибрало зі шкільної програми російських і…

Булгаков — за бажанням. Міносвіти прибрало зі шкільної програми російських і…

Міністерство освіти та науки оновило шкільну програму у відповідь на виклики, що виникли після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Як повідомляє пресслужба Міносвіти, із програми предметів Література та Зарубіжна література вилучили твори російських та білоруських авторів, замінивши їх зарубіжними письменниками відповідно до літературного процесу та віку учнів.

У відомстві уточнили, що в програмі зарубіжної літератури залишаться твори авторів, які писали російською мовою, але життя і творчість яких були тісно пов’язані з Україною — Миколи Гоголя, Володимира Короленка (на вибір вчителя) та Собаче серце Михайла Булгакова (на вибір учнів та вчителя). На позакласне читання для вибору вчителя залишили 12 стільців Ільфа та Петрова і Бабин Яр Анатолія Кузнєцова, а також твори кримськотатарського письменника Таїра Халілова.

Зі списку рекомендованих для вивчення прибрали програми Література (російська та зарубіжна), Російська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою для 5-9 класів, програми з російської мови та літератури для 10-11 класів.

Також Міносвіти внесло зміни до програм з історії України, Всесвітньої історії, захисту України, Основ здоров’я і географії.

Раніше члени експертної комісії із зарубіжної літератури закликали Міністерство освіти і науки виключити всю російську літературу зі шкільної програми.

nv.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Булгаков — за бажанням. Міносвіти прибрало зі шкільної програми російських і…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Премія «Своя полиця» оголосила переможців

Книжкова премія для сучасної жанрової української літератури «Своя полиця» оголосила переможців у сімох номінаціях. Про це Читомо повідомили у мережі «Книгарня «Є», що організовує премі

«Видала громада»: Заснували платформу для друку книжок авторів-початківців

В Україні створили краудфандингову платформу, що дозволятиме авторам-початківцям друкувати дебютні книжки коштом благодійників. Про це засновники проєкту «Видала громада» повідомили в і

Оголосили номінанток премії Women in Arts-2024

Оголосили фіналісток премії Women in Arts у семи номінаціях. Про це повідомили на сайті премії.
У 2024 на здобуття премії в категорії «Література» номінували:
 

поетку, морську піхотин

Кейс BookChef: Vivat, Yakaboo не продають книжки, а КСД і «Книгарня «Є» повернули їх в асортимент

Після оприлюднення розслідування про зв’язки низки українських книжкових бізнесів з росією українські книжкові мережі відмовилися розповсюджувати книжки видавництва BookChef. Нещодавно

Місто індустріальних монументів, людей і моря – яким був Маріуполь до окупації

До другої річниці блокади Маріуполя Вано Крюґер пригадує яким було це місто до початку повномасштабного вторгнення – під час проведення «StartUp Гогольfest». Перша версія цього есею бул

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"