Британський словник Collins назвав слово року
За версією британського словника Collins словом року стало слово Brat. Про це повідомив письменник Девід Шаріатмадарі на сайті словника Collins.
Слово “brat” займає перше місце в списку з десяти термінів, які укладачі словника обрали для характеристики 2024 року. Воно набуло популярності після оприлюднення шостого студійного альбому англійської співачки Charli XCX влітку 2024 року. Як повідомляє словник, “brat” стало одним з найобговорюваніших слів 2024 року.
«Це не просто надзвичайно успішний музичний проєкт, а справжній культурний феномен, який відгукнувся у серцях людей по всьому світу», — йдеться на сайті словника Collins.
За інформацією від етимологічного словника Etymonline, слово “brat” має кельтське походження. У XV-XVI столітті його вживали у різних значеннях залежно від регіону — «плащ» або «дитина». У словнику Collins значення слова описане як «хтось, особливо дитина, хто погано поводиться або дратує».
Українською слово “brat” може означати «бунтар», «бешкетник» або ж «неслухняний».
У 2024 році слову надали нового значення — «людина, яка впевнена в собі, незалежна і любить насолоджуватися життям». Сама Charli XCX описувала «brat» як дівчину, яка любить вечірки та іноді робить дурниці.
У короткому списку слів 2024 року також зазначені:
- Delulu — завищені, відірвані від реальності очікування;
- Era — визначний період у житті чи кар’єрі людини;
- Looksmaxxing — спроба максимізувати свою привабливість;
- Anti-tourism — дії проти масового туризму;
- Brainrot – апатичний стан, який може виникнути через довге сидіння в соцмережах;
- Yapping — довгі розмови про незначні речі;
- Romantasy – назва течії в літературному жанрі фентезі, що концентрується на романтичних лініях.
Список створюється щорічно шляхом аналізу бази даних словника Collins, яка налічує 20 мільярдів слів та присвячений постійному розвитку мови. Він є сумішшю як нових слів, так і тих, що є у постійному вжитку.
Окрім того, в Україні з 2018 року існує музичний проєкт «BRAT» поета Григорія Семенчука. Проєкт випустив два альбоми — V$TAVЛЯЄ та Культурний шок у 2018 та 2020 роках, а також мініальбом TOMOS у 2019.
У 2023 році словом року за версією Collins стала абревіатура «ШІ», а у 2020 році — «локдаун».
Нагадаємо, головним словом в Україні у 2023 році стало слово «мобілізація».
Чільне зображення: acrn.com
Оригінал статті на Suspilne: Британський словник Collins назвав слово року
Блог
Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордономУ США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської.
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ
У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв
Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-ЛанкиЦієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою
Російську літературу переробляють на туалетний папір на ВолиніУ Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від
Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.