Британський словник Collins назвав слово року

Британський словник Collins назвав слово року

За версією британського словника Collins словом року стало слово Brat. Про це повідомив письменник Девід Шаріатмадарі на сайті словника Collins.

Слово “brat” займає перше місце в списку з десяти термінів, які укладачі словника обрали для характеристики 2024 року. Воно набуло популярності після оприлюднення шостого студійного альбому англійської співачки Charli XCX влітку 2024 року. Як повідомляє словник, “brat” стало одним з найобговорюваніших слів 2024 року. 

 

«Це не просто надзвичайно успішний музичний проєкт, а справжній культурний феномен, який відгукнувся у серцях людей по всьому світу», — йдеться на сайті словника Collins.

 

За інформацією від етимологічного словника Etymonline, слово “brat” має кельтське походження.  У XV-XVI столітті його вживали у різних значеннях залежно від регіону — «плащ» або «дитина». У словнику Collins значення слова описане як «хтось, особливо дитина, хто погано поводиться або дратує». 

 

Українською слово “brat” може означати «бунтар», «бешкетник» або ж «неслухняний».

 

У 2024 році слову надали нового значення — «людина, яка впевнена в собі, незалежна і любить насолоджуватися життям». Сама Charli XCX описувала «brat» як дівчину, яка любить вечірки та іноді робить дурниці.

 

У короткому списку слів 2024 року також зазначені:

 

  • Delulu — завищені, відірвані від реальності очікування;
  • Era — визначний період у житті чи кар’єрі людини;
  • Looksmaxxing — спроба максимізувати свою привабливість;
  • Anti-tourism — дії проти масового туризму;
  • Brainrot – апатичний стан, який може виникнути через довге сидіння в соцмережах;
  • Yapping — довгі розмови про незначні речі;
  • Romantasy – назва течії в літературному жанрі фентезі, що концентрується на романтичних лініях.

 

Список створюється щорічно шляхом аналізу бази даних словника Collins, яка налічує 20 мільярдів слів та присвячений постійному розвитку мови. Він є сумішшю як нових слів, так і тих, що є у постійному вжитку. 

 

Окрім того, в Україні з 2018 року існує музичний проєкт «BRAT» поета Григорія Семенчука. Проєкт випустив два альбоми — V​$​TAVЛЯЄ та Культурний шок у 2018 та 2020 роках, а також мініальбом TOMOS у 2019.

 

У 2023 році словом року за версією Collins стала абревіатура «ШІ», а у 2020 році — «локдаун».

 

Нагадаємо, головним словом в Україні у 2023 році стало слово «мобілізація».

 

 

Чільне зображення: acrn.com

Оригінал статті на Suspilne: Британський словник Collins назвав слово року

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поетична збірка Галини Крук — у лонглисті премії американського ПЕН

У номінацію «Перекладна поезія» премії PEN America Literary Awards увійшла збірка Галини Крук Lost in Living. Про це повідомили на офіційному сайті американського ПЕН-клубу.
Збірка Lost

Двоє українських видавців – у короткому списку премії «Підприємець року 2025»

Серед 16 фіналістів премії «Підприємець року 2025» — двоє генеральних директорів українських видавництв. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку премії потрапили гене

У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське…

«Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення». Захід відкрив слухачам дивовижний світ української поліфонії XVII століття, гармонійно поєднаної з бароковими танцями зі шведс

Які 20 українських видавництв випустили найбільше книжок у 2024 році

У 2024 році 742 видавництва надіслали обов’язкові примірники своїх видань до Книжкової палати України. Про це повідомила Книжкова палата України у відповідь на інформаційний запит Читом

Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від університету США

Американський письменник українського походження Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від видання Great River Review та університету Міннесоти. Про це Читомо по

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"