Богдана Неборак запустила новий проєкт #якчитатиpoetry

Яких навичок потребує читання поезії і де шукати тексти, якщо уже зацікавився темою? Цьому присвячений новий проєкт культурної менеджерки Богдани Неборак #якчитатиpoetry, який вона вела на своїй Instagram-сторінці.
У десяти щотижневих Instagram-розмовах Богдана спілкувалася із читачами української поезії з різних сфер та обговорювала поетичні тексти. До проєкту потрапили 10 поетичних текстів українських поетів.
За словами Богдани Неборак, вибір був зумовлений тим, що чимало українських поетичних імен не потрапляють до шкільної програми і залишаються непрочитаними, а «програмні» імена запам’ятовуються у шкільній формі.
«Школа – чи не єдине місце, де читач може отримати навики читання поезії. Цього не завжди достатньо, щоби згодом зупинятися біля полиць із поетичними книжками у книгарні. Мій проєкт показує, що поезія може бути неквапною розмовою, де не існує правильних відповідей, а поле інтерпретацій – безмежне. Думаю, що добра поезія – це вікно, за яким ти щоразу можеш бачити трохи інший пейзаж, і саме це я намагалася показати проектом», – наголошує авторка проєкту.
Відтак героями обговорень поезії стали:
- Поет та перекладач Остап Сливинський коментує вірш Грицька Чубая
- Поет та музикант Павло Коробчук коментує вірш Ігоря Римарука
- Письменниця та культурна дипломатка Ірена Карпа коментує вірш Галини Крук
- Музикантка Христина Соловій коментує вірш Богдана Ігоря Антонича
- Режисер Наріман Алієв коментує вірш Наталки Білоцерківець
- Режисерка Христина Сиволап коментує вірш Юлії Кручак
- Кураторка та культурна менеджерка Анастасія Євдокимова коментує вірш Ірини Шувалової
- Музикантка Соломія Мельник коментує вірш Юрія Андруховича
- Письменник та куратор Олександр Михед коментує вірш Олександра Ірванця
- Письменник та музикант Сергій Жадан коментує поему Володимира Гаряїва.
«Поезія – це завжди дуже концентрована інформація та емоція і це чудове запрошення до розмови. Я хотіла, щоби більше читачів користалися можливістю цього досвіду спілкування із самими собою та з людьми навколо через поетичний текст. Також мені дуже подобається говорити про улюблене – тому з кожним зі співрозмовників ми пильно обирали текст, щоби він, передовсім, їм подобався. Це визначає тон розмови», – говорить Богдана.
Оригінал статті на Suspilne: Богдана Неборак запустила новий проєкт #якчитатиpoetry
Блог
Оголосили лавреатів Міжнародної премії імені Олеся Гончара 2023 рокуУ конкурсі на здобуття Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара 2023 року оголосили переможців. Про це повідомили на сайті Національної спілки письменників України.
П
Складати вірші може більшість, а поезію – одиниці, римувати сяк-так доступно кожному, а творити перли – не багатьом, як зрештою і в інших видах мистецтва, зокрема художній фотографії: фотоапарат один, а
Катерина Міхаліцина. Dogs of warПродовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас
Дві третини українців вважають неприйнятним отримувати новини з російських ЗМІМайже 70% українців вважають неприйнятним отримувати інформацію про події в Україні з російських ЗМІ. Про це свідчать результати другої хвилі опитування «Окуповані території та Росія: б
Мінкульт Люксембургу виділив кошти на ₴ 1,3 мільйона для підтримки українських…Для підтримки українських діячів мистецтва Міністерство культури Люксембургу виділило кошти в сумі 1,3 мільйона гривень через УКФ.
Про це повідомляє міністр культури та інформаційної політики в Теле
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.