Богдана Неборак запустила новий проєкт #якчитатиpoetry

Богдана Неборак запустила новий проєкт #якчитатиpoetry

Яких навичок потребує читання поезії і де шукати тексти, якщо уже зацікавився темою? Цьому присвячений новий проєкт культурної менеджерки Богдани Неборак #якчитатиpoetry, який вона вела на своїй Instagram-сторінці.

 

У десяти щотижневих Instagram-розмовах Богдана спілкувалася із читачами української поезії з різних сфер та обговорювала поетичні тексти. До проєкту потрапили 10 поетичних текстів українських поетів.

 

За словами Богдани Неборак, вибір був зумовлений тим, що чимало українських поетичних імен не потрапляють до шкільної програми і залишаються непрочитаними, а «програмні» імена запам’ятовуються у шкільній формі.

 

«Школа – чи не єдине місце, де читач може отримати навики читання поезії. Цього не завжди достатньо, щоби згодом зупинятися біля полиць із поетичними книжками у книгарні. Мій проєкт показує, що поезія може бути неквапною розмовою, де не існує правильних відповідей, а поле інтерпретацій – безмежне. Думаю, що добра поезія – це вікно, за яким ти щоразу можеш бачити трохи інший пейзаж, і саме це я намагалася показати проектом», – наголошує авторка проєкту.

 

Відтак героями обговорень поезії стали:

 

  • Поет та перекладач Остап Сливинський коментує вірш Грицька Чубая
  • Поет та музикант Павло Коробчук коментує вірш Ігоря Римарука
  • Письменниця та культурна дипломатка Ірена Карпа коментує вірш Галини Крук
  • Музикантка Христина Соловій коментує вірш Богдана Ігоря Антонича
  • Режисер Наріман Алієв коментує вірш Наталки Білоцерківець
  • Режисерка Христина Сиволап коментує вірш Юлії Кручак
  • Кураторка та культурна менеджерка Анастасія Євдокимова коментує вірш Ірини Шувалової
  • Музикантка Соломія Мельник коментує вірш Юрія Андруховича
  • Письменник та куратор Олександр Михед коментує вірш Олександра Ірванця
  • Письменник та музикант Сергій Жадан коментує поему Володимира Гаряїва.

 

«Поезія – це завжди дуже концентрована інформація та емоція і це чудове запрошення до розмови. Я хотіла, щоби більше читачів користалися можливістю цього досвіду спілкування із самими собою та з людьми навколо через поетичний текст. Також мені дуже подобається говорити про улюблене – тому з кожним зі співрозмовників ми пильно обирали текст, щоби він, передовсім, їм подобався. Це визначає тон розмови», – говорить Богдана.

 

Оригінал статті на Suspilne: Богдана Неборак запустила новий проєкт #якчитатиpoetry

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Новенька пара обкладинок. Тиць))

Доброго вечора усім!)

Нещодавно мала змогу створити парочку ось таких ось естетичних одежинок. Можливо, комусь щось припаде до душі:) Якщо впала в око котрась – не соромтесь – пишіть у коментах, а там якось я зв’яжусь з

Наша ВІйна

Ситуація гранично проста, як би хто не намагався викручуватися, мов вуж на сковорідці, говорячи про “перше”, “друге” чи “десяте”.

Портал відверто заявив про свою проросійську та антиукраїнську політику і

Кілька слів і від мене

Я довго думала, чи писати мені цей блог, чи ні. Підозрюю, що після його прочитання можуть у мій бік полетіти “тапки”. Проте ось Влада написала в коментарях до флешмобу, що саме він став поштовхом до такої критичної ситуації,

Фінал історії !!! Візуалізація.

Фінал  «Тільки не він»  !!!

Дорогі читачі, книгу завершено!

Щиро запрошую усіх, хто любить читати залпом, цілу історію.

 

 

 

Подорожуємо разом героями…

 

Невеличка цитата з цієї романтичної

нова книга “З повагою до адміністрації”

До вашої уваги мій новий роман про кохання.

ось тутечки

Перейти до блогу

Нові автори

Анатолій Хільченко

Анатолій Хільченко. Народився на Полтавщині 1979 року. Навчався у Київській духовній семінарії та академії. Працював у релігійних та навколоцерковних громадських організаціях. Священник Української Православної Церкви. сторінка в Букнет: https://booknet.com/uk/anatoli-xlchenko-u5561052 Сторінка у мережі ФБ: https://www.facebook.com/presviter.anatoly/ Ютуб-канал: https://www.youtube.com/channel/UCaAjutYWJOdPdHaNCJU28ng

Tadeй Кількість робіт: 8 Ruslan Barkalov Кількість робіт: 7 AnRе Кількість робіт: 5 Володимир Віхляєв

Віхляєв Володимир Вікторович народився 23 червня 1986 року в смт. Приазовське Приазовського району Запорізької області. Проживає в місті Запоріжжя. Член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Національної асоціації адвокатів України, Спілки адвокатів України, Науково-експертної ради Асоціації адвокатів України. Академік Міжнародної літературно-мистецької академії України Магістр права та менеджменту […]

Перейти до "Нові автори"