Автор коміксу «Араб майбутнього» прокоментував падіння режиму Ассада у Сирії

Автор коміксу «Араб майбутнього» прокоментував падіння режиму Ассада у Сирії

Французький автор комісів, ілюстратор та режисер сирійського походження Ріад Саттуф підтримує сирійців у боротьбі проти авторитарного режиму Башара Аль-Асада. Про це він заявив у радіоетері «RadioFrance».

«Це велике полегшення сказати, що настав момент для сирійців скористатися абсолютно історичною можливістю. Це кінець диктатури Асада, яка, як ми думали, буде вічною», — заявив письменник.

 

Автор також розповів, що село Тер Маалех у Сирії, де відбуваються події з коміксу «Moi, Fadi, le frère volé» («Я, Фаді, вкрадений брат»), розбомбили силами режиму напередодні падіння Асада. 

 

Також Саттуф розповів, що завжди був на звʼязку з рідними та друзями, які залишаються в Сирії. За його словами, сирійці не сподівались на падіння режиму, адже диктатура була надзвичайно жорстокою та контролювала суспільство через страх і терор. Окрім того, він зазначив, що сирійці зараз остерігаються зміни старого диктатора на нового.

 

«Важко стримати будь-яку радість, хоча очевидно, що найбільші випробування ще попереду. Наразі ми все ще можемо бути по-справжньому щасливими», — каже автор.

 

«Араб майбутнього» — один з найвідоміших сучасних коміксів, що вийшов в оригіналі французькою у 2015 році у видавництві «Metropolitan Books» та виданий 22 мовами світу.

 

«Автобіографічний і політичний графічний роман, що описує дитинство Ріада Саттуфа. З гумором та великою чутливістю автор розповідає про своє виховання і долю своєї родини в Лівії за часів Муаммара Каддафі та в Сирії за правління Хафеза аль-Асада. Це найбільш амбіційне та повне творіння Ріада Саттуфа», — йдеться в анотації.

 

Наразі в українському перекладі коміксу немає. 

 

Нагадаємо, 8 грудня 2024 року опозиція оголосила про падіння авторитарного режиму Башара Аль-Асада, який правив країною понад пів століття. Військова операція опозиційних сил розпочалась 27 листопада.

 

Тоталітарний режим Асада супроводжувався увʼязненнями, катуваннями та стратами. Від початку громадянської війни у 2011 році, за даними моніторингової групи «Сирійська мережа з прав людини», близько 96 тисяч людей «примусово зникли» у вʼязницях режиму.

 

Чільне фото: Marie Rouge/Allary Editions

Оригінал статті на Suspilne: Автор коміксу «Араб майбутнього» прокоментував падіння режиму Ассада у Сирії

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

«Українська книжкова полиця» зʼявилася у найстарішій публічній бібліотеці Південної Кореї

У бібліотеці Намсан у Сеулі, яка працює вже понад сто років, відкрили ще одну «Українську книжкову полицю». Про це повідомили на фейсбук-сторінці посольства України в Республіці Корея.

Тиждень незалежних книгарень: як читачам взяти участь в акціях і подіях?

Із 24 до 30 червня в Україні вперше відбудеться Тиждень незалежних книгарень, в межах якого понад 20 книгарень із різних міст проведуть серію подій, запустять книжковий челендж і запроп

Журналіста Владислава Єсипенка звільнили з російського ув’язнення в Криму

Український журналіст і фрилансер проєкту «Крим.Реалії» Владислав Єсипенко вийшов на волю після більш як чотирьох років незаконного ув’язнення в тимчасово окупованому Криму. Про це пові

Засуджений за наведення удару по Краматорську, від якого загинула Вікторія Амеліна, попросив передати його до росії

Володимир Синельник, засуджений до довічного ув’язнення за коригування російського ракетного удару по кафе в Краматорську, внаслідок якого влітку 2023 року загинула письменниця Вікторія

Вадим Крищенко. «Щоб жила Україна!»

Українська літературна газета”, ч. 5 (373), травень 2025
ЩОБ ЖИЛА УКРАЇНА!
Прийшла в нашу хату
тривожна година,
Хай кожен збагне собі
в безлічі справ:
Все мусим зробить,
щоб жила Україна,
Щоб ворог підст

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"