Меню

Як вступити до Національної Спілки Письменників України

Як вступити до Національної Спілки Письменників України

Офіційна відповідь від Секретаря приймальної комісії НСПУ:

Для того, щоб подати свою кандидатуру на вступ до НСПУ, потрібно зібрати і надати комплект документів до обласної (територіальної) організації НСПУ. Наприклад, якщо ви живете в Києві – то до Київської, якщо в Житомирській – до Житомирської. Контактні дані голови надамо за вашим запитом.

Претендувати на вступ можуть автори, які написали та опублікували не менше двох книг.

Маю звернути Вашу увагу, що не кожна книга може стати предметом розгляду Приймальної комісії.

 • По-перше, обов’язкова наявність номеру ISBN та УДК. Електронні книги та «самвидав» не приймаються до розгляду.
 • По-друге, важливі жанр і стиль написання книги. Важливим критерієм є художня складова тексту, адже письменником вважається творець художньої літератури.

Що мається на увазі? Ми чітко розділяємо публіцистику та художню публіцистику, оскільки перша є журналістським жанром, а друга може розглядатися як письменницький доробок.
Так само і з науково-популярними творами — якщо вони написані художньою мовою, то можуть вважатися художньою літературою. Якщо вся увага зосереджена виключно на пізнавальному матеріалі, описаному сухою науковою мовою, то така література не є художньою і не може розглядатися Приймальною комісією.
До розгляду не допускаються також наукові роботи у будь-якій галузі – медицина, психологія, мовознавство, краєзнавство та інші. Виключення існує тільки для літературно-критичних, літературно-краєзнавчих та літературознавчих робіт, оскільки предметом їх вивчення є література.
Також не беруться до розгляду словники, довідники, путівники та інша довідкова література; сценарії та кіносценарії; книги, де кандидат не є автором, а виступає як упорядник. Книги, написані у співавторстві, розглядаються як додатковий матеріал; для розгляду кандидат повинен мати хоча би одну авторську книгу.
Якщо ваші книги відповідають критеріям, то можна починати збирати документи:

 1. адресовану Правлінню НСПУ заяву, в якій, окрім прохання прийняти в члени НСПУ, кандидат визнає її Статут і зобов’язується його виконувати;
 2. заповнений листок обліку кадрів (бланки є в Інтернеті);
 3. видані книжки у 3-х примірниках;
 4. список опублікованих творів;
 5. автобіографію;
 6. рекомендації трьох членів НСПУ з не менше як трирічним стажем (з оригінальним підписом рекомендатора і зазначенням номера членського квитка);
 7. витяг з протоколу загальних зборів обласної (територіальної) організації, де ухвалено рішення про подання кандидата на розгляд Всеукраїнської приймальної комісії;
 8. чотири фотографії для документів, одна з яких вклеюється в посвідчення;
 9. заповнену картку вступаючого (бланки є в обласних голів та секретаря Всеукраїнської приймальної комісії);
 10. рецензії та відгуки на твори в пресі (якщо вони є);
 11. твори в електронному варіанті у форматі doc. та/або макет книги у форматі .pdf (надсилаються на електронну адресу НСПУ).

Із зазначених найменувань дев’ять є обов’язковими, а П.10 і П.11 – за бажанням кандидата.
Наголошую, що неповні комплекти документів не можуть бути поставлені на розгляд.
Всі документи можуть бути надруковані на комп’ютері (з особистим підписом кандидата) або написані від руки (розбірливо). Скани, ксерокопії та нерозбірливо написані документи не приймаються. Заповнення документів від руки не є вимогою Приймальної комісії і здійснюється виключно за бажанням кандидата.

Справу кандидата спочатку розглядають на загальних зборах обласної (територіальної) організації. Після обговорення творчості кандидата учасниками зборів ухвалюється рішення (обов’язково шляхом таємного голосування): рекомендувати справу на розгляд Всеукраїнської приймальної комісії або ні.
В разі позитивного рішення оформлена справа передається головою обласної організації або кандидатом до Всеукраїнської приймальної комісії, яка знаходиться за адресою м. Київ, Банкова-2, індекс 01601. Пакунок відсилається «Новою поштою» або «Укрпоштою», обов’язково з кур’єрською доставкою, з приміткою «Приймальна комісія» Також можна завезти справу самостійно або попросити знайомих.
На засіданні Всеукраїнської приймальної комісії шляхом таємного голосування визначається, чи буде кандидат рекомендований до вступу в НСПУ. Після цього рішення Приймальної комісії затверджуються на найближчому засіданні Правління, і новоприйняті спілчани одразу можуть сплачувати вступний внесок і отримувати членський квиток. Кандидат вважається членом НСПУ лише після того, як отримає свій членський квиток.

Національна спілка письменників України є творчою спільнотою. Ми сприяємо творчому розвитку письменників, організовуємо для них заходи, при потребі здійснюємо подання в державні установи щодо нагород, стипендій та премій в галузі літератури. Ми не здійснюємо фінансування діяльності письменників, а є адміністративно-координаційною організацією, покликаною для гуртування і взаємодії письменників між собою.

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення