Меню

Шістка воронів

Букнет Шістка воронів

Шістка воронів

Вітання! Сьогодні бажаю звернути вашу увагу на дві чудові, надзвичайно дивовижні книги авторки Лі Бардуґо «Шістка воронів» та «Королівство шахраїв». Я у захваті від них настільки, що другий день не можу викинути персонажів зі своєї голови!)

Лі Бардуґо проживає у столиці американської кіноіндустрії – в Голлівуді. Вона працює візажистом, є солісткою гурту Captain Automatic і пише захоплююче екшн-фентезі. Її дебютна трилогія «The Grishа — Shadow and Bone» зробила авторку популярною на весь світ. А наступна дилогія «Шістка воронів» та «Королівство шахраїв» створила багатомільйонну армію цінителів книг Лі Бардуґо. Якщо вам вдасться, беріться спочатку за трилогію Гришів, а потім за Воронів, щоби зберегти логічність та послідовність історії.

Світ у цих п’ятьох книгах один. Його населяють звичайні люди й ті, хто мають надприродні сили – Гриші. Вони поділяються на три групи: Корпуснійці (мають владу над людським тілом), Етерці (керують стихіями) та Матерці (контролюють матерію). Більшість Гришів живуть та служать в армії у країні Равка, прототипом якої, за словами самої авторки, була Царська Росія. Але є й такі, й їх чимало, хто потрапив у рабство. У «Шістці воронів» перед вами постане злочинний світ з усією своєю потворністю та брудом, де містом заправляють як чинна влада, так і організовані бандитські угрупування. Цей фентезійний світ продуманий до дрібниць, які повністю занурюють в атмосферу та змушують читача зрозуміти мішанину та взаємовідносини мешканців Кеттердаму, весь біль, безлад і несправедливість, які існують не лише у місті, а й у всьому світі. 

Анотація до першої книги (коротка, але така змістовна!)

Шість небезпечних покидьків. Одне неможливе викрадення. Казова команда — мабуть, єдине, що залишилося між світом і його руйнацією, — якщо вони, звісно, не повбивають одне одного раніше.

Анотація до другої книги

Кримінальний геній Каз зі своєю бандою провернули смертельно небезпечне викрадення і мали б уже ділити чималі бариші, але ж їм знову випало виборювати свої життя, адже тепер тільки лінивий не прагне вивідати таємницю небезпечного наркотику «юрди парем» — власне, саме задля цього в Кеттердамі звідусіль зібралися могутні сили. Тож шістці покидьків знову доводиться ставати до боротьби, яка вирішить їхню долю і долю магії у світі Гриша.

Так, купка талановитих злочинців зібралися разом, щоб виконати надзвичайно складне завдання – пробратися туди, куди неможливо втрапити. Загадковий Каз на прізвисько Нечисторукий, шпигунка-акробатка Інеж на прізвисько Мара, неперевершений стрілок Джаспер, син багатія і талановитий хімік Вілан, відважна серцетлумачниця Ніна і вірний воїн Матіас – здається, що більш різних людей годі й придумати. Однак персонажі настільки добре прописані, настільки органічні та живі, що викликають симпатію, незважаючи на їхні вади і вчинки. З кожною сторінкою читач знайомиться з історіями персонажів, бачить їхні мотиви, боротьбу за виживання. Вони не просто злочинці та поганці, що прагнуть збагачення, а побиті життям люди, які намагаються, не дивлячись на жодні обставини, піднятися на ноги і розправити свої воронячі крила. 

Раджу обрати український переклад, бо він прекрасний і напрочуд влучний. Або ж, мову оригіналу, хоча, здається, російський переклад теж доволі непоганий. Рекомендую)

«Жодних плакальників, жодних погребінь» – таке побажання удачі прийняте у банді Покидьків. Дуже символічно)

Оригінал статті на litnet.com: Шістка воронів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення