Меню

Хасекі-султан

Букнет Хасекі-султан

Хасекі-султан

«Її життєвий шлях і досягнення — це її особиста гордість»
Павло Загребельний. 

Навряд роман «Роксолана» Павла Загребельного потребує представлення. Ще у школі ми дізнаємося історію юної дівчини Анастасії Лісовської, яку забрали в полон татари і продали у рабство на невільничому ринку. Згодом вона стала дружиною Сулеймана І Пишного, султана Османської імперії; султаншею Хюррем, чиїй владі над султаном дивувалася вся Європа. Її життя окутане таємницями й легендами, і автор провів чудову роботу з джерелами. Натхненням послужила книга ученого Агатангела Кримського «Історія Туреччини» і три томи творів московського академіка Гордлевського про історію Туреччини. До всього, Загребельний особисто побував у Туреччині у тих місцях, які тісно пов’язані з Роксоланою, а також у місті Рогатин Івано-Франківської області, звідки за переказами розпочинається історія майбутньої величної жінки.

У романі «Роксолана» описаний життєвий шлях Хюррем від полону до самої смерті, скільки щастя і горя вона зазнала, як боролася за власне життя. Читач дізнається про побут і традиції османів, складнощі в управлінні імперією, стосунки в гаремі, завойовницькі походи. Пишномовність і поетичність твору – вже нечасті гості в сучасній літературі – додають барв і необхідної атмосфери, дозволяють співпереживати героїні. 

Рекомендую для неквапливого, вдумливого читання, для розширення кругозору та перепочинку від супер динамічних сюжетів)

Оригінал статті на litnet.com: Хасекі-султан

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення