Меню

“Сучасний Шерлок Холмс”: Роботи, що запам’яталися!

Букнет “Сучасний Шерлок Холмс”: Роботи, що запам’яталися!

“Сучасний Шерлок Холмс”: Роботи, що запам’яталися!

Ну що ж, друзі, вітаю усіх, хто зазирнув у мій блог!

Більше місяця тому я обіцяла створити свій власний «Топ-скільки-то-там» учасників конкурсу детективних історій «Сучасний Шерлок Холмс». Конкурс давно лишився у спогадах. Усі його учасники та члени журі вже давно зайнялись іншими проектами й поринули у них із головою. І я виключенням не стала…

Аж тут майнула думка: «Я ж обіцяла! Давала слово створити свій власний список уподобанців!»

І то нічого, що вже не актуально. Обіцянки мають бути виконані!

Але, зважаючи на відносну давність подій, мушу зізнатися, що дещо у пам’яті вже відійшло на задній план. Тому тут писатиму максимально коротко про ті роботи, що запам’ятались або чимось захопили. Не всі вони стовідсоткові детективи, а деякі й зовсім ні. Це ті оповідання, що сподобалися особисто мені, не зважаючи на жанрову приналежність.

Ну, що ж, поїхали?! 

***

Іванка Сокіл «Відлуння» 

Цікава детективна історія із головним героєм, що має надприродні можливості. Писала про це оповідання у попередньому блозі.

Оксана Усенко «Правильний варіант» 

Моторошний своєю реалістичністю детектив.

Ні, тут немає рік крові, але є речі, на які слід звернути увагу усім, а особливо батькам підлітків. Ще сподобалася хронологія із датами, що у такому короткому жанрі, як детективне оповідання, зіграло важливу роль, допомагаючи читачеві краще розібратися із низкою подій.

Олаф Фалко «Проклятий міст» 

Оповідання не досконале за багатьма критеріями, починаючи від детективного жанру та закінчуючи слабенько прописаними персонажами і нестиковками. Але! Настільки воно вийшло атмосферним – я неначе сама побувала у тому чудернацькому світі! Дякую!

Мар’яна Доля «Гортаючи стрічку» 

Доволі цікавий, з присмаком містичності (як мені здалося), детектив на дуже болючу тему: «Соціальні мережі та їх роль у сучасному житті». Кінцівка неочікувана та, як на мене, просто жахлива – у сенсі подій, що там трапилися, а не самого тексту. Проте я впевнена, що знайдеться багато людей, яких захопить не лише основна частина оповідання, але і кінцівка також.

Мар’яна Доля «Учениця мага» 

На відміну від попередньої роботи автора, ця на детектив майже не тягне. Але яка ж класна казочка вийшла! Зачиталася! Написано легенько, з гумором, та ще й постраждалих не виявилося – якраз усе те, що я люблю!

Tory Chameleon «Ти мене не знайдеш» 

Ця робота – одна із моїх найулюбленіших на конкурсі. Захоплююча, з неочікуваною приголомшливою розв’язкою. Мене по-справжньому «зачіпило»!

Лише одне питання до Tori: а чи такого типу програма мала місце бути 12 років тому? Бо щось особисто я не впевнена. Хоча, якщо «так», то добре. 🙂 

Tory Chameleon «Темні секрети складних взаємин» 

Може, комусь із членів журі цей детектив виявився недосконалим. Нехай так. Пальцями на колег тицяти не буду. 😉 Та для мене така доволі легка подача виявилася ідеальною. Завдяки авторці я зрозуміла, що особисто для мене саме такими і мають бути детективи. Я слідкувала за міркуваннями ГГ, не втрачаючи ходу її думок, що деколи траплялося у більш «детективних» детективах. Хо-хо, і так буває.

Так що відтепер, якщо і повернусь до читання цього жанру (хоча, попередньо маю оскомину збити), історії буду обирати саме такі. Схожі за легкістю подачі. Дякую!

Анна Пахомова «Старший інспектор Міськбезпеки і схиблений ангел» 

Лише два слова: «Дайте ще!» 

Вадим Володарський «Без гальм» 

Цікавий детектив. Кінцівка трохи зашвидка (на мій суб’єктивний погляд), але справила враження. Ще й подумалось: «От і чому деякі люди отакі ***?» Тобто, мотиви убивці для мене зрозумілі, але вони якісь дурнуваті, недалекоглядні. Чому деяким людям так важко налаштуватися на щось нове? Ох і роздратував же він мене – отой, хто убивцею виявився!

Ірина Ярошенко «Системна помилка» 

Детективна складова, можливо, й трохи заслабка, у порівнянні із деякими роботами інших авторів, але оповідання мені сподобалось. Футуристичний роботизований світ справив враження – дуже жваво уявлялося усе те, про що написано. Просто я люблю фантастику. І Хоча доволі прозорий натяк на головного злочинця відбувся уже десь у середині оповідання, дочитувала я його все одно із великим задоволенням.

Буяна Іррай «Цитриновий поцілунок» 

Ну, здається, про це оповідання у період конкурсу чи не легенди складалися – таке воно круте. І цього разу я погоджуся із враженням нашої громади!

Вразило! Зачіпило! І досі пам’ятаю оті краплі води, що капали із не до кінця закритого крану… Та майже до останнього не була впевнена у тому, хто ж убивця. Правда, і у цьому оповіданні для мене лишилося кілька відкритих питань. Та на фоні якості цієї роботи, певно, вони не є надто суттєвими.

Віктор Полянко «Грицько Петренко і Таємний підвал» 

«Оце так фантазія у людини!» – так я думала, читаючи оповідання. Цікаво та, місцями, ду-у-уже дотепно. Звісно, як детектив, цю роботу важко було сприймати, але як пригодницьке фентезі – із задоволенням! Дякую!

Надія Голубицька «Ляльки Синьої Бороди» 

Захоплива історія, що не відпускала до останнього. Заплутана, інтригуюча. Єдине, що завадило роботі стати на першу сходинку у моєму особистому топі, так це те, що у якийсь момент я трохи заплуталась. Можливо, таким і повинен бути справжній детектив, але упущена на мить низка подій «застопорила» мене. Ну і в деяких іменах я, часом, чомусь плуталась.

Та, в цілому, оповідання дуже достойне!

Aillin Ai «Мрець в авто» 

Насправді, робота сприймалась не дуже легко: важкувато було прослідкувати зачіпки, які час від часу спливали у розповідях кожного із героїв у ході розвитку подій. Але! Мені дуже сподобалась ідея подачі розповідей від такої великої кількості героїв. За цю ідею аплодую стоячи! 

Ярина Мартин «Приховане видіння» 

Найперше оповідання про Єву мені також сподобалось, але це було уже значно сильніше: краще продумано та грамотніше написано. Особисто мені було цікаво, і дійсно хотілося дізнатися, чим же усе скінчиться. Ну і моя особиста радість – це любовна лінія. На мій погляд, дуже доречна. Так що, дякую! Авторе, Вам однозначно є куди рости і Ви це робите – так тримати! 

Andrew Marchenko «Долоня мерця» 

Нестандартна ідея, цікава подача! Браво! Докладніше писала про цю роботу у попередньому блозі.

Ярослав Бунчук «Безногі Перегони» 

Мені сподобалися персонажі, такі, у-ух… «професіонали» своєї справи! А найбільше – хід думок слідчого, котрий, не виходячи зі свого офісу, за кілька годин напруженої мозкової діяльності, зміг розкрити злочин. І навіть не один! Клас!

Галицька пані «В гостях у смерті» 

Гарна, досить заплутана, детективна історія із несподіваною розв’язкою. Хотілося б, аби персонажі та місця були прописані трохи краще, тоді робота точно стала б найкращою. Та, в моєму особистому «топі-за-жанром», оповідання і так на одному із перших місць. Дякую за гарну роботу! 

Selena Raynee «Пригода в океані» 

Під час прочитання я виявила кілька нестиковок у сюжеті. Проте, оповідання мені сподобалось: легкою подачею, самою ідеєю та її втіленням. Дякую! У Вас гарний потенціал для написання детективних історій для таких сентиментальних жінок, як я. 😉

Сергій Величко «Персонаж» 

Скажу відверто, що оповідання сприймалося трохи складно. Тяжка життєва ситуація «піддослідного» посилювала враження. Після прочитання залишився гіркуватий присмак полину і жагуче бажання приділяти більше уваги своїм близьким. Певно, саме такий післясмак від прочитання і запланував автор.

А от подача виявилася іще більш неочікуваною. У моєму особистому арсеналі такої ідеї іще не було. Вперше таке побачила, і теє мене дуже вразило! Бачу, що один у одного завжди є чому навчитися… Дякую!

Алекс Юстасум «Загадка на півстоліття» 

Робота – ну зовсім не детектив, але читати її було приємно. Історії на реальних подіях завжди підкупають своєю щирістю. Дякую Вам, авторе, за Вашу відвертість!

Ана Пест «В горі та радості» 

Гарна перша спроба у детективному жанрі, що вилилася у перемогу! Вітаю! Так тримати! 

Таліана «Троянди в лісі» 

Робота, яка сподобалася переважній більшості журі. Цікава, добре прописана і, що важливо особисто для мене, із хеппі-ендом. Дякую!

***

P. S.: Автори, учасники даного конкурсу! Якщо у Вас виникнуть питання стосовно Ваших творів, питайте, не соромтеся. Бо когось могла ненароком і пропустити. Думки щодо творів – мої особисті, суто суб’єктивні. Та якщо вони для Вас виявляться важливими – радітиму, як дитинча новій іграшці!

Усім дякую за увагу!

Оригінал статті на litnet.com: “Сучасний Шерлок Холмс”: Роботи, що запам’яталися!

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

“Шаленство на двох”! Обкладинка та анотація ;)

Привіт, мої хороші! 😉

Нарешті я можу анонсувати вам свою новинку))) У своєму інстаграмі я часто інтригувала своїх любих читачів маленькими тизерами та візуалізаціями. І ось ми усі дочекались на більш детальну інформацію.

Що

❤♥️знайомство під прикриттям? Цитатка ♥️❤

Озирнувшись, я зауважила, що він більше не біжить і від цього мені стало не так весело. Я знизила швидкість.

Цікаво… Чи зможу я обдурити його?

Так, для початку потрібно використовувати особистість того, кого я досить добре

Сьогодні – Всеукраїнський День Бібліотек!

Привіт:)))

Ні для кого не секрет, що сьогодні, 30 вересня, відзначають Всеукраїнський день бібліотек, кнги та читачів-поціновувачів, і тому я як майбутній представник цієї професії (поки тільки вчуся) хочу від щирого серця

Перейти до блогу