Меню

Монстрологія

Букнет Монстрологія

Монстрологія

Що, якби монстри насправді існували? Хто б їх вивчав, боровся із ними, рятував людство від них? Чи ж навпаки – рятував їх від людства? Бо то ще те філософське питання: хто ж насправді являється монстром у цьому всесвіті?

Окрім детальних описів смертей монстрів та їхніх жертв, кривавих бійок та жахливих страждань, ця історія пропонує дещо більше, аніж натуралістичні описи неприємних процесів. Хлопчик-сирота, що застрягнув у домі з монстрологом, бо йому нікуди податися, сам учений-геній, що прив’язався до помічника, не маючи змоги відіслати його геть… Їхня професія – то справа темна, потворна і кривава, невдячна і схована під покровом ночі. Вона змушує стати на край прірви й поглянути у вічі власним демонам. Хто кого порятує: доктор помічника чи помічник доктора? Дві людині серед мороку – куди вони ідуть, що шукають, яким буде їхній кінець?

Оповідь подається у форматі отриманих автором щоденників Уілла Генрі, що помер у будинку для літніх людей, доживши до глибокої старості – ста тридцяти років. Читач до кінця не розуміє, чи це містифікація, чи щоденники існують насправді. Письменник згодився дослідити їх, щоб з’ясувати, чи ж була у загадкового старця родина. Адже у кожного хтось є, так? Він розповідає про свої пошуки та враження від написаного Уіллом Генрі, а потім знайомить нас, читачів, зі змістом, можливо вигаданим, а можливо, цілком реальним. Чи живуть монстри поміж нас? Лише прочитавши усю серію, можна відповісти на це питання. І лише тоді персонажі ослаблять свої пута.

Серія складається із чотирьох книг: «Монстролог», «Прокляття Вендіго», «Кровавий острів» та «Останній спуск». Найбільш вражаючою є перша – класичний представник жанру горрор, сповнений екшену, саспенсу, чорного гумору та наукової фантастики. Дві наступні книги більш хаотичні в сюжеті, зі стрімкими поворотами, вони ж мають і більше філософського змісту, без якого ця історія не мала б жодного сенсу; але без пустослів’я. Остання книга – то заплутана розповідь одинокого старця, від якої щемить серце. Але саме вона ставить крапку, полишаючи після себе відчуття глибокого жалю, необхідного для розуміння всього того, що бажав сказати сам автор.

А сказав він дуже багато.

Оригінал статті на litnet.com: Монстрологія

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення