Меню

Мальовані Історії. Поговорімо про комікси

Букнет Мальовані Історії. Поговорімо про комікси

Мальовані Історії. Поговорімо про комікси

Зайшовши в парижську книгарню, ви з подивом можете помітити, що коміксів в ній буде не менше, ніж звичної нам літератури. Біля прилавку в черзі стоятимуть і малий хлопчина з купою збірників про кумедних галів Астерікса і Обелікса, і його батько чи мати з примірниками “Пригод Тінтіна”, а в дальньому кінці залу декілька чоловіків і жінок вже з сивим волоссям сперечаються, хто кращий автор коміксів у ХХ столітті.

Вас підхоплює вир, і ось ви вже в токійському метро, де клерки в чорно-білих костюмах із зосередженими обличчями читають томики манґи про роботу гуманізованих клітин в людському організмі. До речі, десь там нагорі, над вами стоять шести-, семи- і навіть десятиповерхові книгарні, присвячені тільки графічній літературі. І це не дивно, адже прибуток від її продажу (конкретно тільки японських авторів) склав 1,6 мільярда доларів у 2017 році.

 

Ви знову долаєте тисячі кілометрів. Десь на задньому фоні майорить зірково-смугастий стяг і звучить “оу кен ю сі бай зе даунс ерлі лайт”. Ви стоїте перед Бібліотекою Конгресу. Згідно закону “Про кожний примірник”, один примірник будь-якого видання надрукованого на території США повинен знаходитись в цій бібліотеці. Серед них  більше шести тисяч назв коміксів, велика кількість яких входить до “Списку національного надбання американської нації”.

Раптом ви помічаєте, що до вас, привітно махаючи рукаю, йдуть двійко чоловіків. Перший – це Арт Спігельман. Його твір про гуманізованих мишей у концтаборі з котами-нацистами “Маус, розповідь того хто вижив” був першим коміксом, що отримав Пулітцерівську премію.

Інший – Нік Сюзаніс, вчений Гарвардського Університету. Цьогоріч його робота “Unflattening” стала першою докторською дисертацією в історії написаною у вигляді коміксу.

І ось, ви вдома.  Закладаюсь ви і не знали, що зараз в українській індустрії коміксів розквіт. Тут тобі і антиутопії, і саги про вікінгів, і альтернативна історія в міксі з стімпанком,  і графічні адаптації Франка, і ще багато чого попереду.

Але індустрію роблять читачі. Тому, я вирішив започаткувати маленьку рубрику “Мальовані історії”, де буду писати огляди на цікаві речі з світу коміксів.
А ви любете графічну прозу? Як ви до неї ставитесь? Можете згадати свій перший комікс? Чи той який вас зачепив за живе?  Діліться у коментарях 🙂

Оригінал статті на litnet.com: Мальовані Історії. Поговорімо про комікси

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення