Меню

Літнет – як працює сайт(власні спостереження)

Букнет Літнет – як працює сайт(власні спостереження)

Літнет – як працює сайт(власні спостереження)

Хочу поділитися власними спостереженнями, здобутим досвідом, щодо роботи на платформі літнет (Інформація у цьому блозі буде корисна для авторів на сайті.)

Отож, перед тим як викласти книгу на сайт, потрібно оформити до неї анотацію, вписати цікаву назву та привабливу обкладинку. А ще є теги. Часто- густо тут роблять помилки.

– Для чого взагалі ці теги? Вони дають ширшу картину того, що буде відбуватися у тексті, на що може налаштуватися читач. АЛЕ, не варто обирати якісь замислуваті словосполучення, чи ліпити в один тег 5 слів. Проаналізуйте найбільш поширені теги, та використайте їх ( ті що підходять до книги). Не рідко по них шукають собі твір та кагорта читачів, що хоче якоїсь конкретики ( типу: вампіри, від ненависті до кохання, психологія, магія, війна – одні з поширених) Обравши популярні теги, збільшуються шанси книги на ловлю нових читачів. 

– Жанр. При публікації сайт просить вказати жанр, там дві графи. І тут теж є одна особливість. Краще всього у першу графу вказувати менш популярний жанр, щоб легше вибитися у гарячі новинки й топ цього жанру. ( на початках книгам легше зайняти перші позиції топу, там співвідношення добавлень у бібліотеку і прочитань дозволяють) А другим жанром брати популярніший. ( Якщо ж навпаки, то велика конкуренція того чисельнішого жанру, просто з’їсть вашу книгу. Тобто, не випустить на перші сторінки рейтингу). 

Якщо ви плануєте писати декілька книг, (мається на увазі не цикл), краще писати в одних жанрах. Причина – коли у жанрі фентезі ви напишете 4 книги, то читачу легше потрапити на ваше творіння серед всього списку, а далі й підписатися, оскільки людина шукала книги цього жанру, то обов’язково почитає ще одну книгу з вашого арсеналу. Якщо ж, порозкидувати кожну по різних жанрах, втрачається певна кількість читачів однодумців.

– В процесі, продовження. Ніколи, НІКОЛИ не варто викладати книгу одразу, повністю( хіба вам байдуже на кількість читачів) Чому? Бо у цьому випаку її помітить (може) 10 людей замість 100+

Без читачів і переглядів книга осідатиме на дно рейтингу, а без оновлень глав, там і буде залишатися. Кожна нова глава це 1 перечит. Тобто одним файлом закидувати книгу не треба. Найкраще по 3-5ст на главу. Книга потрапить у стрічку новинки-оновлення, коли з попереднього разу поповниться на 20тис знаків. 

Частота викладки продовження, теж має значення. ( мати певний гравік продовжень – вітається ( але  я працюю без нього, хоча й намагаюся систематизувати)). Краще підігрівати читача цікавістю, а затримка цьому не сприяє.

– Скачування!!! На мою думку, краще не торкатися ціє галочки! Але, якщо вам байдуже на піратство, то будь ласка. Але це не всі мінуси. Бувають випадки, коли читачі просять відкрити доступ до скачування, бо не зручно читати з компа, чи обмежений доступ до інтернету, тоді не дивуйтеся що не отримаєте зірочки, коментаря від цього читача, адже дорогу до авторської сторіночки він забув.( Хоча, є мізерний шанс, блукаючи просторами літнету побачить вашу книгу і згадає)

– Рейтинг. Є така підла штука, як рейтинг, його ніхто не розуміє)) Та це жарт. Насправді, сайт працює за програмою, яка рахує ваш рейтинг, кожного дня. Тобто, щоденно сайт відслідковує активність з боку читачів до вашої книги. Як це працює? (До речі,досить лояльно для новачків) Ви закидаєте книгу ( не важливо главу, чи всю), ваш твір прочитала певна кількість людей, з них хтось добавив його у бібліотеку, поставив зірочку, прокоментував. Ось головні критерії формування рейтингу. Вираховується він по зростаючій. Сьогодні вас прочитало 30, добавило 10. Завтра 300 на 100, сайт вважає що книга зросла у своєму рейтингу на 100% і після завтра ви вже у топі. (повторююсь Співвідношення перечитів і додавань + коментів і зірочок ЗА вчора до сьогодні) Тобто, як бачимо на вершині сьогодні може бути твір з 100 зірочок, а на третьому місці твір з 400. Це означає, що перша книга значніше збільшила свою популярність за минулий день. Якщо ж брати у цифрах, то може бути, що перший варіант прочитало 100 читачів, а другий 200, та у співідношені приросту, другий програв. ( Бо вчора його читало 300, сьогодні ж лише 200). 

Не знаю, чи доступно розписала, як є питання пишіть)

– Реклама. Досить важлива складова. Не тільки для вас, але й для всього сайту. Просуваючи свої твори у соц мережах, ви примножуєте кількість читачів, а це – ВЕЛИЧЕЗНИЙ ВНЕСОК. 

Хто не в курсі, то у нас є групи на фейсбуці:

Автори літнет

Український Авторський Портал

Приєднуйтеся, разом легше популяризувати твори!

 

Оригінал статті на litnet.com: Літнет – як працює сайт(власні спостереження)

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення