Меню

Колеги-автори, а ви здатні творити “нетлєнку”?

Букнет Колеги-автори, а ви здатні творити “нетлєнку”?

Колеги-автори, а ви здатні творити “нетлєнку”?

Важлива дата для поціновувачів класичної горор-літератури.

Ось кілька цікавих фактів про цю книгу:
Роман був написаний на спір.
У 1816 році знуджений Байрон запропонував своїм гостям написати історії про надприродне. Лікар Байрона Джон Полідорі створив розповідь «Вампір», що поклала початок усій сучасній вампірській прозі. Але Мері виграла парі, придумавши «Франкенштейна».
Ідея книги прийшла до авторки уві сні.
Мері загорілася ідеєю скласти цікаву історію, але спочатку не могла придумати нічого серйозного. Але потім на межі між сном і дійсністю, у процесі засипання їй явився образ загадкового вченого, який схилився над створеною ним жахливою істотою. Монстр не подавав ознак життя, але раптом заворушився і став незграбно підніматися зі столу. З жахом прокинувшись, Мері зрозуміла, що її кошмар цілком може налякати й інших людей, і взялася до роботи.
Авторка та її герой були дуже молоді.
Головний герой роману завершив описаний у романі життєвий шлях у 24 роки. Мері Шеллі було усього 18 років, коли вона придумала «Франкенштейна», і 19 — на момент закінчення роботи над ним.
Ми майже завжди неправильно вживаємо слово «Франкенштейн».
Більшість людей називають цим ім’ям самого монстра, але в книзі так звали тільки його творця, доктора Віктора Франкенштейна. Сама істота залишається в романі безіменною. У тексті його називають «чудовисько», «монстр», «диявол», «демон», «тварина» і навіть (привіт Кінгу!) «Воно».
Цю історію екранізують дуже часто.
У жовтні 2017 року сайт Imdb підрахував, що монстр Франкенштейна з’являвся на екранах загалом більше як 170 разів. Його кінодебютом став 15-хвилинний німий фільм, який у 1910 році зняв Томас Едісон, великий винахідник електричної лампочки та фонографа.
Існує цілих два Дні Франкенштейна.
У США Національний день Франкенштейна відзначають 29 жовтня. На цю дату припадає момент створення чудовиська в книзі. У англійців День Франкенштейна — це 30 серпня, день народження авторки.

P.S. Текст не мій. Запозичення з Мордокнижки.

Оригінал статті на litnet.com: Колеги-автори, а ви здатні творити “нетлєнку”?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

“Шаленство на двох”! Обкладинка та анотація ;)

Привіт, мої хороші! 😉

Нарешті я можу анонсувати вам свою новинку))) У своєму інстаграмі я часто інтригувала своїх любих читачів маленькими тизерами та візуалізаціями. І ось ми усі дочекались на більш детальну інформацію.

Що

❤♥️знайомство під прикриттям? Цитатка ♥️❤

Озирнувшись, я зауважила, що він більше не біжить і від цього мені стало не так весело. Я знизила швидкість.

Цікаво… Чи зможу я обдурити його?

Так, для початку потрібно використовувати особистість того, кого я досить добре

Сьогодні – Всеукраїнський День Бібліотек!

Привіт:)))

Ні для кого не секрет, що сьогодні, 30 вересня, відзначають Всеукраїнський день бібліотек, кнги та читачів-поціновувачів, і тому я як майбутній представник цієї професії (поки тільки вчуся) хочу від щирого серця

Перейти до блогу