Меню

Золотий компас, деймони та Північне сяйво

Букнет Золотий компас, деймони та Північне сяйво

Золотий компас, деймони та Північне сяйво

Сьогодні хочу порекомендувати фантастичну трилогію «Темні матерії» Філіпа Пулмана. Сюди входять книги «Північне сяйво», «Магічний ніж» та «Янтарне скло». Тут є жанрові особливості фентезі, стимпанку та наукової фантастики. Є екранізація першої книги під назвою «Золотий компас», а вже цієї осені вийде серіал. Фільм не дуже, попри зірковий склад, а ось серіал обіцяє бути справді «магічним».

Дванадцятирічна дівчинка Ліра зі своїм деймоном Пантелеймоном по вуха вляпується у різноманітного роду пригоди, навіть не усвідомлюючи, що є частиною всесвітньої змови та водночас порятунку усіх паралельних світів. І ось, коли читач береться за другу чи третю книгу, то відчуває сум за тим першим світом, йому все більше хочеться зануритися саме в нього, бо інші світи бліднішають у порівнянні із ним.

Події у всіх трьох книгах непередбачувані. Вони розгортаються стрімко, безупинно; сюжетні повороти несуть емоційну напругу. У книгах присутня велика кількість персонажів, кожен з яких відіграє важливу роль. За відчуттями, авторові не завжди вдавалося справлятися з героями, часом вони залишалися якимось технічними гравцями, в той час коли хотілося трохи душі. Сама Ліра теж не надто розвинулася як особистість, хоча автор уміло висвітлив логіку мислення та поведінку дітей. Я багато із чим не згодна як читач, і, на мою думку, потрібно було відкинути тему паралельних світів та зосередитися на розвитку персонажів у конкретному світі, де живуть люди із деймонами. Також мені не надто подобається кінцівка, але що вже поробиш – таке бачення автора). Втім, я все одно рекомендую цю трилогію через яскраву ідею та оригінальне втілення. Додатково маю зауважити, що книги не раз критикували за антицерковну позицію, оскільки основними антагоністами виступають саме представники Церкви.

Щодо перекладів, то із цим проблема. Краще читати мовою оригіналу – англійською, бо ні український, ні російський переклади не порадують. То така біда, як із «Хроніками Амбера» – переклади є, але читати їх – це розчаруватися в книгах та авторському стилі.

Оригінал статті на litnet.com: Золотий компас, деймони та Північне сяйво

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

“Шаленство на двох”! Обкладинка та анотація ;)

Привіт, мої хороші! 😉

Нарешті я можу анонсувати вам свою новинку))) У своєму інстаграмі я часто інтригувала своїх любих читачів маленькими тизерами та візуалізаціями. І ось ми усі дочекались на більш детальну інформацію.

Що

❤♥️знайомство під прикриттям? Цитатка ♥️❤

Озирнувшись, я зауважила, що він більше не біжить і від цього мені стало не так весело. Я знизила швидкість.

Цікаво… Чи зможу я обдурити його?

Так, для початку потрібно використовувати особистість того, кого я досить добре

Сьогодні – Всеукраїнський День Бібліотек!

Привіт:)))

Ні для кого не секрет, що сьогодні, 30 вересня, відзначають Всеукраїнський день бібліотек, кнги та читачів-поціновувачів, і тому я як майбутній представник цієї професії (поки тільки вчуся) хочу від щирого серця

Перейти до блогу